יום רביעי, 6 בנובמבר 2013

תסרוקת - א לה בלאגן

איך מתמודדים עם יום שיער גרוע?

המונח "יום שיער גרוע" לקוח כמובן מהמונח האנגלי bad hair day. זהו יום שבו נראה שלא משנה מה אתם עושים עם השיער שלכם - הוא פשוט לא מסתדר. מהרגע שקמתם בבוקר, היה לכם כבר ברור שהשיער פשוט לא יסור למרותכם. לעתים הדבר נגרם בשל תנאי מזג האוויר הבעייתיים שיש, ולעתים מדובר על תופעות אישיות - כמו למשל שינויים הורמונליים, או אפילו שיער רטוב שהלכתם לישון איתו ולא סירקתם אותו, ועוד שפע של מקרים שונים. אז מה אפשר לעשות במידה וקמתם בבוקר, וראיתם שהשיער שלכם פשוט מתעקש להיות בעייתי? באילו שיטות אפשר לנקוט, אחרי שכל האפשרויות האחרות נכשלו?

כל דרכי ההתמודדות עם שיער בעייתי

       תספורת קבועה - מומחים בתחום השיער מסבירים שלפני הכל, הקפדה על תספורת קבועה, מסייעת לכם להימנע מלכתחילה ממצבים של יום שיער גרוע. מדוע זה כך? אם השיער נעשה ארוך מידי, בפרט במקרים של שיער מדורג, הוא מכביד יתר על המידה, וכך תכונות כמו גמישות וקפיציות שלו נעלמות בהדרגה,  וכך נוצר השיער הבעייתי. לרוב, ההמלצה היא לבקר בין חודש לחודשיים במספרה (תלוי בסוג השיער והתספורת), וכך מצמצמים מראש את המקרים הבעייתיים.

       טיפול נגד חשמל סטטי - לעתים קרובות אנו מגלים שהסיבה לכך שעובר עלינו יום שיער גרוע היא שהשיער הוטען בחשמל סטטי, שגורם לו להיות עם צורה מוזרה מאד. ראשית, בזמן שאתם מייבשים את הבגדים שלכם במייבש הכביסה, כדאי לעשות שימוש בדפים ריחניים, שבין השאר גם מונעים מהבגדים להתחכך אחד בשני, כך הם לא נטענים בחשמל סטטי, וכך הם לא משפיעים על השיער שלכם. גם שימוש במברשת טורמלין, תוכל לסייע לכם להעלים את החשמל הסטטי מהשיער.

       שימוש בתכשירים מתאימים - לכאורה, שימוש בתכשירי שיער יפתור תמיד את הבעיה של השיער הבעייתי, שכן אפשר להחליק איתם כל מיני קצוות סוררים, או תלתלים אשר ברחו. עם זאת, יש להשתמש בהם בחוכמה, ולבחור תכשירים שמתאימים לסוג השיער שלכם, ובמידת הצורך גם להימנע מתכשירים עם אחוז אלכוהול גבוה מידי, בפרט אם השיער שלכם יבש ופגום.

       ייבוש השיער - ייבוש שיער הוא חשוב, ומומחים ממליצים מאד ללכת לישון עם שיער יבש, אבל חשוב מאד להשתמש במייבש השיער שלכם בזהירות. שימוש מוגבר במייבש עלול לפגום בשיער שלכם, וכך אתם תקומו עם שיער בעייתי. במקום זה, העדיפו לנגב כמה שאפשר את השיער עם מגבת, ורק לאחר מכן השתמשו במייבש, בעוצמה נמוכה ככל האפשר.

שום דבר לא סופי


חשוב מאד לזכור, כי גם אם קמתם לתוך יום שיער גרוע, אין זה אומר שאתם חייבים בהכרח להמשיך ללכת עם השיער הבעייתי. שטיפה של השיער, הזנה שלו בקרם לחות, שמירה על תספורת מדורגת היטב, מניעת חשמל סטטי וייבוש חכם של השיער - כל אלו יסייעו לכם להקטין את נזקי השיער הבעייתי, וחשוב מכך - הם גם ימנעו בהמשך, עוד ימים כאלה.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה